۱۳۹۴ دی ۲۷, یکشنبه

آقای اولاند شما دیگه چرا؟

خطاب به رئیس‌جمهور فرانسه
به‌عنوان یک زندانی سیاسی که هم در دهه شصت در زندان بوده‌ام و هم الآن نیز به پنج سال و نیم زندان محکوم شده‌ام و تا کنون سه سال است که در زندان به‌سر می‌برم و خواهر کوچکترم مریم را به پانزده سال زندان محکوم کردند و با سه فرزند که یکی از آنها که کمتر از چهارده سال داشت به زندان انداختند و تاکنون شش سال است که در زندان به‌سر می‌برد.
به اطلاعتان برسانم از این‌که می‌شنوم که قرار است با جنایت‌کاری چون حسن روحانی ملاقات کنید نمی‌توانم احساس تأسف خود را ابراز نکنم، جهت اطلاعتان یک قلم خانواده این جانب متحمل مصائب جنایتهای عدیده‌ای از طرف این حکومت شده است.
27 شهریور سال 60 بود که برادرم علیرضا را بدون هیچ دادگاهی و کمترین فرصت دفاعی تیرباران کردند، بعد از او در سال 64 برادر دیگرم غلامرضا را با وجود آن که 2سال از زندان را گذرانده بود ناگهان تیرباران کردند به‌دنبال آن در مرداد سال 67 در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی خواهر کوچکترم رقیه و برادر باز هم کوچکترم عبدالرضا که هر کدام به مدت 7سال زندان بودند به مدت 3سال محکوم بودند که 4سال هم حبس اضافه کشیده بودند را به جرم هواداری از مجاهدین خلق و فروش روزنامه اعدام کردند.
خوب است بدانید به خانواده ما حتی اجازه حضور بر سر مزار عزیزانمان را هم ندادند، حتی آشنایان و اقوامی که برای تسلیت به خانه ما مراجعه می‌کردند تعدادی دستگیر و راهی زندان شدند مادر مصیبت دیده و داغدارم را هم به زندان بردند و چند ماهی هم در زندان بود. بر اثر این همه فشار و نامردمی دچار سکته مغزی شده و فوت کرد.
در همین سالیان سراسر جنایت همین حسن روحانی از مسئولین اصلی و از جمله این‌که یک دهه دبیر شورای عالی امنیت ملی بود که همه این عوامل زیر نظر ایشان صورت می‌گرفت و نقش مستقیم و آمرانه در همه آنها داشت. درست به همین دلیل است که تاکنون بیش از 62 بار در مجمع عمومی سازمان ملل و شورای حقوق‌بشر به‌خاطر نقض قوانین حقوق‌بشری محکوم گردیده است.
به راستی من یا هر انسان آزادیخواهی نباید از ملاقات شما و حتی اجازه ورود به فرانسه به چنین شخصی تعجب کند و متأسف باشد؟ آن هم در شرایطی که خودتان هم قطعاً از تعداد اعدامهای این دوره که از 2000تن هم گذشته مطلع هستید و این‌که دامنه این کشتارها در روسیه و یمن و عراق به کجا کشیده را قطعاً نیازی به تکرار نیست.

به‌عنوان یک زندانی سیاسی و به‌عنوان برادری که اینگونه خواهر و برادرش را بی‌رحمانه تیرباران و اعدام و قتل‌عام کردند از شما می‌پرسم به راستی می‌دانید با چه کسی ملاقات می‌کنید و به چه جنایتی مشروعیت می‌دهید؟ آن هم به نام فرانسه!
زندانی سیاسی رضا اکبری منفرد
زندان رجایی شهر کرج - 24 دی 1394